GAPS 
​Bağırsak ve Psikoloji Sendromu
İçin Doğal Tedavi Yöntemi 

 Kitap Temini için tıklayınız: www.gaps-shop.com  veya 0530 701 4868'i arayınız

KİTAP ve Yazılış Gerekçesi hakkında, (yazarı, Gonca Zeybek açıklıyor),


GAPS Destek  Kitabı; 446 sayfa olup, "GAPS Destek" ve "GAPS Protokolünü Destekleyen Bilgi ve Tedaviler" olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

GAPS Kitabının Alternatifi değildir; GAPS kitaba rehber,  yardımcı ve tamamlayıcı olacak kitaptır. GAPS Kitabı olmadan Destek Kitabı almanın bir anlamı yoktur. GAPS kitabını alanların geri bildirimleri doğrultusunda; diyeti yapmakta zorlananlara, diyeti hatalı yapanlara,  GAPS Protokolüne nereden başlayacağını bilemeyenlere vb. durumlara destek olmak için yazılmıştır. 


​Bugüne kadar yüzlerce GAPS hastasıyla veya hasta yakınıyla iletişim kurdum: telefonla konuştum, mesajlaştım.. bazılarıyla e-maille, bazılarıyla da GAPS konferanslarında yüzyüze iletişim kurma olanağım oldu. GAPS kitabının yayımlandığı tarihten (Ocak 2014) bu yana kurduğum iletişimlerde GAPS Diyeti sırasında ihtiyaç duyulan konuları, cevaplanması beklenen soruları, hangi konularda bilgiye ihtiyaç olduğu, nerelerde zorlanıldığı, nerelerde hatalar yapıldığı konusunu öğrenme fırsatım oldu. Bu iletişimler sırasında diyeti uygulayanların hatalar yaptığını ve kitabı doğru olarak anlayamadıklarını öğrenince, önce yardımcı olması için word dökümanları gönderdim. Ardından www.gaps-destek.com sitesi hazırladım. Bugün bilgi ve deneyim olarak geldiğimiz noktada paylaşacaklarım, web sitesine de sığmaz oldu. GAPS Destek dokümanlarını, www.gaps-destek.com sitesini kapsayan bilgileri, sürekli zenginleşen GAPS bilgi ve deneyimlerimizi, GAPS vaka örneklerini, yemek tariflerini, GAPS kitabına ve GAPS uygulamalarına yardımcı olacak bilgileri içeren GAPS Destek kitabı yazma zorunluluğu doğdu.  

Bazılarının uygulamada yaptıkları hatalar nedeniyle yaşadığı olumsuzluklar karşısında "Bu diyet işe yaramıyor" diye vazgeçtiğini öğrenince, iyileşme şansını yitirmiş olabilekleri için son derece üzüldüm. Basit bir uygulama hatası yüzünden iyileşebilecek olan bir hastanın iyileşme şansını kaybetmesi ''kaybolan bir hayat'' demek bana göre. Hatta hayat değil, kaybolan hayatlar... Özellikle otizm, şizofreni, psikoz, MS, ALS hastaları gibi; ailelerinin de, hayatı hayat olmuyor çünkü. İşte bu kitabı yazmaktaki en büyük amacım, "tedavisi bilinmiyor" diye adlandırılan çoğu hastalık için çare olan GAPS Protokolünü çok iyi öğrenmeniz, doğru uygulamanız; GAPS'ı destekleyen ve iyileşmeyi hızlandıran tedaviler konusunda da bilgi sahibi olmanızdır.

Kitabın birinci yarısı "GAPS Destek" bölümünü, GAPS protokolünü dört dörtlük yapabilmeniz için yazdım, GAPS Diyetini çok iyi öğrenmeniz, yiyeceklerinizi hazırlamanız, diyeti doğru uygulamanız, diyetle ilgili bazı nüansları kavramanız konusunda size son derece yardımcı olacaktır. 

Kitabın ikinci yarısı "GAPS Protokolünü Destekleyen Bilgi ve Tedaviler" konularını kapsayan7 bölümden oluşmaktadır. GAPS Kitabı alanların merakla bekledikleri Dr. Natasha Campbell McBride'ın "Put Your Heart In Your Mouth (Kalbini Ağzına Koy)" kitabının en kritik bölümleri "GAPS Protokolü ve Kolesterol" ve "GAPS Protokolü ve Kalp Damar Sağlığı" konularına kitabın 1.ve 2. Bölümlerinde yer verilmiştir. Kısaca söylemek gerekirse, GAPS destek kitabı aynı zamanda Dr. Natasha Campbell-McBride'ın Put Your Heart In Your Mouth kitabını da kapsamaktadır.

Ülkemizin GAPS danışman doktorlarından Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı akademisyenlerinden Doç. Dr. Evrim Tezcanlı;"Kanserde GAPS" konulu bölümde, en çok sorulan "Kanser hastaları GAPS Diyeti uygulayabilirler mi?" sorularına kitabın 3. Bölümünde yanıt vermiş oldu.

Psikiyatrist Dr. Deniz Şimşek ise otizm, şizofreni, MS, Diyabet 1, Alzheimer gibi epigenetik hastalıkların tedavisinde ve bütüncül tıpta önemli bir yeri olan "Metilasyon" konusunda kitabın 4. bölümünde yazdıklarıyla, bizlere yeni bir iyileşme umudunun kapılarını açıyor.

GAPS'ın Türkiye'de saygın ve güvenilir bir platforma yerleşmesini sağlayan, bizim GAPS yolculuğumuzun ilk kilometre taşı olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Doktoru Asuman Kaplan Algın; Kitabın 5. Bölümünde "GAPS ve Doğal Tedaviler"  GAPS Beslenme Protokolünü destekleyen doğal tedaviler konusuda bizleri aydınlatıyor. 

Sertifikalı GAPS danışman doktorlarımızdan Dr. Doğu Yıldırım; tıbbın geldiği en son nokta diyebileceğimiz "Enerji Tıbbı" konusunda 6. Bölümde bizleri bilgilendiriyor. Vücudumuzda yanlış giden şeylerin ilk belirtilerini titreşimsel ve elektromanyetik hasar frekansları şeklinde hastalık ortaya çıkmadan yıllar öncesinden haberdar eden Enerji Tıbbının tanı cihazlarından VegaTest konusunda bizleri aydınlatıyor. 

GAPS Protokolünün iyileştirme hızın artıran, tedaviden daha kısa zamanda sonuç alınmasına yardımcı olan; Enerji Dengeleme Cihazlarından SCIO hakkında doktor veya uzman olarak değil, hasta yakını olarak; ben (Gonca Zeybek) de 6. Bölüme katkıda bulunuyorum.

Başarılı bir GAPS Beslenme Protokolü uygulamak için, sağlıklı gıda ve ürün seçmek zorundayız. Ama bu ürünlere ve gıdalara nasıl ulaşırız? GAPS danışmanlarımızdan Dr. Didem Gülmez; "Sağlıklı Gıda ve Ürün Seçimi Nasıl Yapılmalı?" konusunda 7.bölümde çok değerli bilgiler vererek kitabın daha da zenginleşmesine katkıda bulunuyor.

Klasik tıbbın sınırlarının dışına çıkıp; algılarını, uygulamalarını, bilgilerini sürekli geliştiren ve bu kitaba çok önemli katkılar veren gerçek tıbbın değerli doktorlarına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız!!

Bağırsak flora anormalliğinin ve sızdıran bağırsakların neden olduğu ve çoğu zaman "çaresiz" olarak adlandırılan kronik GAPS hastalıklarına; GAPS Protokolü ile birlikte doğal tıp tedavilerinin, Enerji Tıbbı cihazlarının, DNA Metilasyonunun birlikte uygulanması güçlü bir tedavi seçeneği sunmaktadır.

Nedensiz ve çaresiz bir hastalık olmadığı inancını taşıyan bir kişi olarak, derin bir empatiyle ve tüm yüreğimle; iyileşme mücadelesi veren herkese sağlık ve şifa diliyorum.   


   Gonca Zeybek  (GAPS Türkiye Temsilcisi)
(KİTAP Arkası)

GAPS Destek Kitabı, GAPS bilgi ve deneyimlerimizden yola çıkarak; GAPS Beslenme Protokolünün en doğru şekilde uygulanmasına yardımcı olmak amacıyla yazılmış, GAPS vaka örneklerini, GAPS mutfağını, GAPS Diyetinin kritik noktalarını ve GAPS Protokolünü destekleyen bilgileri ve tedavileri kapsamaktadır.         
      GAPS Kitabı alanların merakla bekledikleri Dr. Natasha Campbell McBride'ın "Put Your Heart In Your Mouth (Kalbini Ağzına Koy)" kitabının en kritik bilgilerine; bu kitabın "GAPS Diyeti ve Kolesterol", "GAPS Diyeti ve Kalp Sağlığı" bölümlerinde yer verilmiştir.
       Ülkemizin GAPS danışman doktorlarından; Doç. Dr. Evrim Tezcanlı,  "Kanserde GAPS"; Psikiyatrist Dr. Deniz Şimşek, "Metilasyon"; Dr. Asuman Kaplan Algın, "GAPS ve Doğal Tedaviler"; Dr. Doğu Yıldırım  "Enerji Tıbbı"; Dr. Didem Gülmez, "Sağlıklı Gıda ve Ürün Seçimi Nasıl Yapılmalı?"adlı bölümlerde çok değerli bilgiler vererek kitabın daha da zenginleşmesine katkıda bulunmuşlardır. Klasik tıbbın sınırlarının dışına çıkıp; algılarını, uygulamalarını, bilgilerini sürekli geliştiren ve bu kitaba çok önemli katkılar veren gerçek tıbbın değerli doktorlarına çok teşekkür ediyorum.
       Bağırsak flora anormalliğinin ve sızdıran bağırsakların neden olduğu ve çoğu zaman "çaresiz" olarak adlandırılan kronik GAPS hastalıklarına; GAPS Protokolü ile birlikte doğal tıp tedavilerinin, enerji tıbbı cihazlarının, DNA Metilasyonunun birlikte uygulanması güçlü bir tedavi seçeneği sunmaktadır.
      Nedensiz ve çaresiz bir hastalık olmadığı inancını taşıyan bir kişi olarak, derin bir empatiyle ve tüm yüreğimle; iyileşme mücadelesi veren herkese sağlık ve şifa diliyorum.                                                                                                                                   Gonca Zeybek
                                                       GAPS Türkiye Temsilcisi